Fort Marken-Binnen
Fort Spijkerboor
Fort aan de Nekkerweg
Forten in de sneeuw 2005

Het lijkt wel of de brandweer iets te enthousiast is geweest met de poederblusser bij de laatse oefening. De gracht is bevroren en de wind blaast het sneeuw een stukje verder het ijs op. Voor de hoofdingang is een sneeuwpop gemaakt en is anno 2005 de wacht van het fort. Ook hier is de sneeuw op het gras nog onaangetast en gladgestreken.

op naar het grootste fort in de Beemster, Fort Spijkerboor. Ik parkeer de auto op de Westdijk pal voor de toegangsweg naar het fort. Over de gladde sporen begeef ik mij in de richting van het hek, die mij helaas de toegang tot het terrein belemmerd. De stalen luiken zijn collectief gesloten en het twee verdiepingen tellende hoofdgebouw ligt er verlaten bij.

Teruglopend fotografeer ik toch nog even de fortwachterswoning en weer op de dijk zie ik dat de geschutskoepel mooi afsteekt tegen al dat wit. Dat moet de vijand wel afschrikken!

Als laatste rijdt ik via de Zuiderweg, langs de twee forten die ik voor deze keer maar rechts laat liggen, naar de Nekkerweg. De zon heb ik nog voor ongeveer een kwartier, dus nog even gauw het witte front van het Fort aan de Nekkerweg op de foto. Verderop lijkt de Nekkerweg de enige niet besneeuwde ader dwars door het volledige witte landschap van de Beemster.

Hiermee eindigt een militair winterse dag in maart 2005. Het enige wat ik mij nog afvraag is hoe dat toch in het begin van de vorige eeuw gegaan zou zijn?

<-- vorige pagina - fotogallerij

keelkazemat Marken-Binnen
wachterswoning bij Spijkerboor
Nekkerweg - Beemster