Route naar het Fort Bezuiden Spaarndam

Uit de richting Haarlem-Noord/Velserbroek: Komend vanaf de rijksweg A22 (Beverwijk) en vervolgens rijksweg A208, neem de afslag Santpoort-Noord/Spaarndam, volg de borden Spaarndam (linksaf onder rijksweg A208 door), blijf de weg volgen (Vondelweg). Bij afslag Spaarndam (linksaf), de Vergierdeweg op. Volg de weg tot de dijk. Rechtsaf de Slaperdijkweg op en volg tot in Spaarndam. Sla voor de brug af naar rechts, de boezemkade op en volg de weg tot het fort.

Uit de richting Haarlemmerliede: Komend vanaf rijksweg A200 (Rottepolderplein/Halfweg-Haarlem), de eerste stoplichten linksaf (richting Haarlemmerliede), volg de bocht en gelijk daarna weer linksaf. De parallelweg blijven volgen tot u rechts Hotel-Rest. De Zoete Inval ziet. Hier naar links onder de rijksweg A200 door, over het spoor (aan de linkerkant ligt Fort bij de Liebrug). Volg de Liedeweg gaat over in de Lagedijk en de Lageweg naar Spaarndam. In Spaarndam linksaf de Spaarndammerdijk op volg de weg door Spaarndam, over de sluizen (IJdijk) tot voorbij het Kerkplein over de brug linksaf, de boezemkade op en volg de weg tot het fort.

Uit de richting N202 (IJmuiden-Amsterdam): Komend vanaf de provincialeweg N202, afslaan bij pont Buitenhuizen richting Spaarndam (Zijkanaal C Weg). In Spaarndam rechtsaf de Spaarndammerdijk op volg de weg door Spaarndam, over de sluizen (IJdijk) tot voorbij het Kerkplein over de brug linksaf, de boezemkade op en volg de weg tot het fort.

In de liniewal, langs de Boezemkade, bevinden zich nog diverse scherfvrije onderkomens. In de frontlinie (voorstelling Spaarndam) ligt een veld vol met bomvrije schuilplaatsen.

Tip: Langs de Lageweg (later Lagedijk) in de richting Haarlemmerliede liggen de forten Penningsveer en Bij de Liebrug.

Stelling van Amsterdam - info

Fort Bezuiden Spaarndam
adres: Boezemkade, Spaarndam